Pora na garść informacji.

Letnie sporty w jesiennej odsłonie

Kategoria: aktywność fizyczna

Za oknem szaleje wiatr, pada deszcz, jest zimno i ciemno – tak nieraz wyglądają późne jesienne popołudnia. Niesprzyjająca pogoda nie oznacza jednak, że musisz rezygnować ze sportu. Wystarczy przenieść się na salę lub na lodowisko!

Rower jest wielce ok

Jak śpiewał Lech Janerka: Rower jest wielce ok, rower to jest świat! Wszyscy, którzy podzielają miłość Janerki do jazdy na rowerze, w niepogodę powinni spróbować spinningu. Co prawda ominą nas niestety piękne widoki, możliwość poznania nowych miejsc oraz odwiedzenia ulubionych zakątków, zalet pedałowania pod dachem nad głową jest jednak wiele. Poprawa kondycji fizycznej, szkolenie techniki, przygotowanie się do sezonu rowerowego – to cele, które z pewnością osiągniesz dzięki regularnym treningom na rowerze stacjonarnym. Zdrowe serce, mocne mięśnie, poprawa napięcia skóry, większa wydolność organizmu – wpływ spinningu na nasze zdrowie jest wręcz nieoceniony!

Jeśli tenis to Twoja pasja, jesienią i zimą spróbuj gry w squasha. Zasady są nieco inne niż w tenisie, ale radość z gry – równie ogromna!

Piłeczką o ścianę

Otwarte korty tenisowe jesienią i zimą świecą pustkami. Sale do gry w squasha zapełniają się za to aż po brzegi. Ściana, o którą odbija się piłeczkę, zasadniczo różni squasha od tenisa – w tym drugim odbijamy przecież piłkę bezpośrednio w stronę przeciwnika. W sporcie halowym chodzi o to, by po naszym odbiciu rywal miał jak największe kłopoty z trafieniem piłką w wyznaczone pola. Brzmi zachęcająco? Zapraszamy zatem od odwiedzin kortów do gry w squasha – gwarantujemy nie tylko ogromną satysfakcję z gry, ale i świetną zabawę oraz niezliczone korzyści dla zdrowia.

Zamiast kółek – ostrza

Jazda na rolkach bywa jesienią bardzo trudna – liście przykrywające ulice i chodniki, kałuże, sączący się z nieba deszcz – wszystko to wręcz uniemożliwia cieszenie się tym sportem. Jeśli jednak zamiast rolek ubierzemy na nogi łyżwy i wybierzemy się na najbliższe lodowisko, znów będziemy mogli poczuć przypływ endorfin. Jazda na łyżwach wyzwala bowiem dziecięcą radość, pozwala powrócić do czasów dzieciństwa i poczuć się tak, jakbyśmy znów mieli kilka lub kilkanaście lat. Warto podkreślić, że stan lodowisk w polskich miastach poprawia się z roku na rok, a ponadto nieustannie powstają nowe obiekty, zarówno kryte, jak i otwarte – możemy więc uprawiać także ten sport także pod dachem.

Siatkówka halowa

Dla wielbicieli siatkówki plażowej, w którą gra się na piasku, w gorących promieniach letniego słońca, a co najważniejsze – w parach – alternatywę stanowi siatkówka halowa. Graczy jest co prawda sześcioro, a zasady znacząco różnią się od tych dotyczących plażówki, jednak idea jest ta sama: trzymając się określonych reguł musimy przebić piłkę na stronę przeciwnika w taki sposób, by nie mógł jej odebrać. Wszelkie zalety sportów drużynowych, takie jak szlifowanie umiejętności współpracy grupowej, spędzanie czasu z przyjaciółmi, mnóstwo zabawy i zdrowej rywalizacji powinny przekonać każdego, by choć raz spróbował swych sił w siatkówce.

Nawet jeśli kiepska pogoda nie pozwala Ci na uprawianie Twojego ulubionego sportu – znajdź alternatywę. Sport jesienią, pod dachem może przynieść tyle samo radości i satysfakcji, co letnie ćwiczenia na świeżym powietrzu.