Pora na garść informacji.

Jak utrzymać letnią formę przez cały rok?

Kategoria: aktywność fizyczna

Ciężko pracowałaś, by w czasie wakacji móc pochwalić się świetną figurą? Nie marnuj swoich wysiłków – utrzymuj znakomitą formę przez cały rok!

Kontynuuj treningi

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Jeśli z końcem lata zakończysz także pracę nad swoim ciałem, dodatkowe kilogramy i wystające boczki szybko powrócą. Nie daj się jesiennej chandrze i słodkiemu lenistwu – zamiast spędzać wieczory pod kocem, a potem zastanawiać się jak szybko schudnąć zapisz się na fitness, siłownię czy basen. Jesienna aura nie zawsze sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak korzystaj z pięknej pogody – wsiądź na rower, biegaj, chodź na długie spacery.

Kontynuacja treningów jest dużo prostsza niż zaczynianie ich od nowa. Nie doprowadzaj swojego ciała do kiepskiej formy.

Dbaj o dietę

Aby utrzymać znakomitą formę przez cały rok nie musisz się odchudzać. Wystarczy urozmaicona, dobrze dopasowana do potrzeb Twojego organizmu dieta. Unikaj tłustych i ciężkich potraw – postaw na świeże owoce i warzywa, ziarna, produkty nieprzetworzone. Zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne. Planuj posiłki z wyprzedzeniem – rób jadłospis na cały tydzień i trzymaj się go. Kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu pracy i zaglądasz do pustej lodówki, pokusa, by zamówić pizzę, jest bardzo silna. Walcz z nią!

Zrób sobie sesję zdjęciową

Stwórz album zawierający zdjęcia z wakacji – oglądaj go często, by mieć w głowie obraz tego, w jak świetnej byłaś w formie kiedy trwało lato. Nie pozwól, by forma ta stała się przeszłością – piękne zdjęcia, a na nich – piękna Ty – zmotywują Cię do utrzymania znakomitej sylwetki, a tym samym – rewelacyjnego wyglądu.

Znajdź wsparcie

Wiele osób po upływie lata traci motywację do dbania o siebie. Kiedy nasze ciała przykrywają obszerne swetry i grube kurtki – łatwiej ukryć niedoskonałości. Nie ulegaj takiemu myśleniu! Wraz z przyjaciółką, facetem czy znajomymi z pracy zapisz się na zajęcia sportowe lub umów się na wspólne bieganie, czy trening. Dużo prościej walczyć o utrzymanie znakomitej formy w grupie, niż w pojedynkę szukać informacji o tym jak szybko schudnąć.

Wzajemna motywacja, wsparcie i napędzanie się do działania sprawiają, że łatwiej wziąć się do roboty!

Niech zdrowy tryb życia stanie się Twoim nawykiem

Dbanie o siebie nie powinno być wyłącznie sezonowe. Jeśli przyzwyczaisz się do zdrowej diety, uprawiania sportu, odrzucisz używki raz na zawsze – nie będziesz musiała wysilać się, by utrzymać świetną formę. Wystrzegaj się efektu jojo jak ognia! Nie pozwalaj sobie na drobne grzeszki – nie rezygnuj z zaplanowanych treningów, nie objadaj się frytkami, nie daj skusić się na całodzienne lenistwo zamiast spaceru. Jeżeli przywykniesz do ustalonego rytmu, trzymanie się go stanie się przyjemnością, a Ty będziesz piękna i w znakomitej formie przez cały rok!

Lato to czas największych pokus – grillowanie z przyjaciółmi, upały nie zachęcające do aktywności fizycznej, sezon na lody – jeśli zdołałaś oprzeć tym wszystkim pokusom i być fit – utrzymanie dobrej formy przez resztę roku powinno być tylko formalnością.