Pora na garść informacji.

5 pomysłów na aktywny wiosenny weekend

Kategoria: aktywność fizyczna

Wiosna w pełni! Piękna słoneczna pogoda za oknem zachęca nas do tego, aby wyjść z domu i spędzić aktywny weekend. Podpowiadamy, jak wykorzystać go w najlepszy sposób.

Wycieczka rowerowa

Jazda na rowerze doskonale wpływa na kondycję, a przy tym sprawia niemałą frajdę. To aktywność, w której może uczestniczyć cała rodzina. Wystarczy, że poziom trudności trasy i tempo jazdy dostosujemy do wieku najmłodszych i najstarszych uczestników wyprawy. Nie ograniczajmy się do najbliższej okolicy. Każdy region Polski ma fantastyczne tereny, które tylko czekają na to, aby je odkryć. Zanim ruszymy w drogę, sięgnijmy po mapę swojego województwa. Może nieopodal znajdują się ruiny starego, tajemniczego zamku, park krajobrazowy albo otoczone lasem jezioro?

Bieganie

Biega już prawie każdy – to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów. Prawie w każdy weekend w większych miastach odbywają się zorganizowane imprezy dla biegaczy. Wiele tego typu wydarzeń ma też charakter charytatywny – biegnąc, wspieramy osoby lub instytucje, którym taka pomoc jest potrzebna. Jednym z najbardziej znanych biegów jest – odbywający się jednocześnie na całym świecie – Wings for Life. Uczestnicy biegną, dopóki nie dogoni ich samochód pościgowy. Celem wydarzenia jest zbiórka funduszy na rzecz badań nad rdzeniem kręgowym. Najbliższy bieg Wings for Life – już 8 maja!

Nie musisz dysponować dużym budżetem, żeby spędzić wiosenny weekend w ciekawy sposób. Najważniejsze są chęci i pozytywne nastawienie!

Gry piknikowe

Piknik na świeżym powietrzu to świetny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia z przyjaciółmi. Oprócz zajadania się przygotowanymi przysmakami możemy także zabrać ze sobą frisbee, rakiety i lotki do badmintona albo – nieco już zapomniane – ringo. To znane i popularne od pokoleń gry, z którymi poradzą sobie nawet sportowi amatorzy. Tutaj liczy się nie tyle kondycja, co zręczność i spryt.

Miejskie wycieczki

Wycieczki śladem miejskich legend i tajemniczych historii są obecnie niezmiernie popularne. Zazwyczaj organizuje je stowarzyszenie licencjonowanych przewodników lub pasjonaci dziejów miasta. Organizatorzy informują o wydarzeniu na portalach społecznościowych lub lokalnych stronach internetowych. Ustalane jest miejsce zbiórki i proponowana trasa. Co ważne, takie miejskie zwiedzanie jest całkowicie darmowe. Dzięki temu może w nim wziąć udział każdy, kto choć trochę zainteresowany jest losem miasta, w którym na co dzień mieszka i pracuje. Mile widziane jest natomiast podziękowanie przewodnikowi za poświęcony czas – chociażby skromnym napiwkiem.

Akcje społeczne

Aktywność na świeżym powietrzu możemy też połączyć z pomocą innym. Warto rozejrzeć się wokół siebie. W wielu miejscach działają już prężnie różnego rodzaju lokalne organizacje. Godną uwagi inicjatywą są tzw. ogrody społeczne. To niezagospodarowane miejsca, które wolontariusze i społecznicy przekształcają w jedną wielką miejską działkę. Każdy zainteresowany może uzyskać swój własny kawałek grządki i uprawiać na niej warzywa, owoce albo po prostu – miło spędzać czas wspólnie z innymi. Aby tego typu inicjatywy mogły funkcjonować, wolontariusze potrzebują wsparcia. Może zatem słoneczny, aktywny weekend to świetna okazja do tego, aby uporządkować przestrzeń wokół siebie?