Pora na garść informacji.

3 najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Kategoria: aktywność fizyczna

Jeśli marzysz o utracie nadprogramowych kilogramów, których przybyło po zimie, najwyższy czas podjąć to wyzwanie! Polecamy trzy ćwiczenia, które pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, a przede wszystkim – płaskiego brzucha.

Aerobiczna szóstka Weidera

Aerobiczna szóstka Weidera, czyli w skrócie A6W, to zestaw ćwiczeń, dzięki którym wzmocnisz mięśnie brzucha, a także spalisz zalegającą tkankę tłuszczową. Cały cykl ćwiczeń trwa 42 lub 49 dni, w zależności od tego, jaki wariant ćwiczeń wybierzesz. Wariant 49-dniowy pozwala na jeden wolny dzień w tygodniu, jeśli natomiast wybierzesz wariant krótszy, ćwiczysz codziennie. W skład A6W wchodzi sześć aerobowych ćwiczeń fitness na rozluźnienie mięśni, które wykonujesz bez przerwy. Ćwiczenia należy wykonywać na płaskim podłożu. Możesz użyć maty, a także ręcznika, aby było Ci wygodnie. Każdego kolejnego dnia zwiększamy ilość powtórzeń, a także intensywność zajęć. W trakcie całego programu ćwiczeń zaleca się trzymanie zdrowej diety oraz picie dużej ilości płynów. Jeśli dotrwasz do końca, efekty z pewnością wynagrodzą Ci cały trud włożony w osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Unoszenie nóg w zwisie

Unoszenie nóg w zwisie angażuje dolne partie mięśni brzucha bardziej niż przy ćwiczeniach na leżąco. Zacznij od swobodnego zwisu na drążku. Chwyć go tak, aby kciuki u rąk skierowane były do wewnątrz. Napnij mocno mięśnie brzucha, a następnie unieś kolana w górę na wysokość klatki piersiowej. Postaraj się wytrzymać chwilę, a następnie opuść nogi, jednocześnie wykonując wydech powietrza. Następnie powtórz unoszenie w połączeniu z wdechem. Zaplanuj na początek 3 serie po 10 powtórzeń. Między seriami zrób sobie chwilę odpoczynku, nie forsuj się. Gdy będziesz gotowa, zwiększ ilość serii. Pamiętaj o zachowaniu stabilności na drążku, unikaj bujania się na nim.

Deska

Deska to ćwiczenie, które polega na podparciu się na przedramionach w taki sposób, aby ręce ugięte były pod kątem prostym, a barki znajdowały się dokładnie nad łokciami. Następnie, opierając się na palcach stóp, należy unieść tułów i mocno napiąć mięśnie brzucha. Ważne jest, aby nie unosić pośladków. Pięty, biodra, a także ramiona powinny być ułożone w linii prostej. Na początku możesz spróbować wytrzymać w tej pozycji 30 sekund. Co tydzień możesz stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej i wydłużać czas ćwiczeń o 10 sekund. Dzięki temu wzmocnisz i wyrzeźbisz nie tylko mięśnie brzucha, ale także pleców, ramion i nóg.